Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces

Buona ziua,am pierdut un roces in care trebuie sa platesc suma de 2300 euro unei persoane din Romania.Eu locuiesc in Italia si nu mai posed document de identitate romanesc. Daca nu platesc,ce se poate intampla?
Va executa silit.
Adica vine politia romana in Italia?
Buna seara,
NU , VINE POLITIA ITALIANA si executor judecatoresc din Italia.
Chiar daca spuneti ca ati uitat limba, nu uitati ca sunteti si cetatean roman dar va supuneti si legilor italiene.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Multumesc pentru raspuns.Macar stiu ce am de facut.