avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces

Buona ziua,am pierdut un roces in care trebuie sa platesc suma de 2300 euro unei persoane din Romania.Eu locuiesc in Italia si nu mai posed document de identitate romanesc. Daca nu platesc,ce se poate intampla?
Cel mai recent răspuns: Eu.it , utilizator 20:56, 20 Octombrie 2018
Va executa silit.
Adica vine politia romana in Italia?
Buna seara,
NU , VINE POLITIA ITALIANA si executor judecatoresc din Italia.
Chiar daca spuneti ca ati uitat limba, nu uitati ca sunteti si cetatean roman dar va supuneti si legilor italiene.
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Octombrie 2018
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Multumesc pentru raspuns.Macar stiu ce am de facut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident de munca in ltalia pury83 pury83 salutare prieteni. daca de 4 luni,am suferit un accident de munca,nu mai pot lucra cred ca cel putin 2 ani,deoarece am fost operat,si mi sa pus tije in mana ... (vezi toată discuția)
Pasaport romanesc mitache54 mitache54 Va rog sa ma ajuta-ti! Sunt cetatean roman Violetta Mitache(pasaportul si buletinul romanesc mi sa expirat demult, am numai certificatul de nastere romanesc ... (vezi toată discuția)
Sentinta pronuntata intr-un stat u.e. bep bep O sentinta pronuntata in Italia in care se desface casatoria dintre doi cetateni romani iar copilul este incredintat mamei, in ce forma trebuie prezentata la ... (vezi toată discuția)