Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Curiozitate - sesizare muncă la negru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Curiozitate - sesizare muncă la negru

Vreau și eu să fac o sesizare despre o persoană care lucrează la negru are doi muncitori cu el trei și el nu plătește nici o taxă după muncitori și nici după profit că nu declară nimic.
Și aș dori să știu la cine să mă adresez
Buna seara,
ITM - Inspectoratul Teritorial de Munca!
Nerespectarea legilor si a altor acte normative care reglementeaza domeniul muncii, relatiile de munca, securitatea si sanatatea in munca poate fi sesizata Inspectoratului Teritorial de Munca si/sau Inspectiei Muncii.

Sesizarile pot fi transmise catre ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca) prin:
- posta;
- e-mail;
- fax;
- inregistrate chiar la sediul institutiei.