Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Permis de ședere membru al familiei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Permis de ședere membru al familiei

Buna, eu sunt străin din Palestina si sunt căsătorit cu o românca si am permis de ședere membru al familiei, vreau sa întreb daca pot munci in România fără aviz de munca?
OUG 25/2014
art.3
....
(2) Prin excepție de la alin. (1), nu este necesară obținerea avizului de angajare pentru încadrarea în muncă pe teritoriul României a străinilor din următoarele categorii:
.....
f) străinii titulari ai dreptului de ședere temporară pentru reîntregirea familiei în calitate de membri de familie ai unui cetățean român;
.....