avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu medical suspect
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu medical suspect

Buna ziua,
Ce mijloace de verificare are un angajator in privinta unui concediu medical "suspect"? Catre cine s-ar putea adresa in sensul verificarii validitatii diagnosticului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:28, 22 Octombrie 2018
Sesizati Casa de Asigurari de Sanatate sau Colegiul Medicilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul medical dee dee dee dee Buna ziua, am si eu o problema si poate ma ajutati cu ceva sfaturi. Concediile medicale, acelea de 2-3 zile, luate cu un pachet de cafea sau o ciocolata de la ... (vezi toată discuția)
Refuz plata concediu medical alexa_a alexa_a Buna ziua, Stie cineva daca se poate face refuzul platii concediului medical. Un angajat este in concediu medical de 4 luni, pe motiv ca a vrut sa isi ... (vezi toată discuția)
Cum pot ca firma sa refuz plata cm? stelutamonica stelutamonica Buna ziua, Am urmatoarea problema: O angajata a avut CM de la un accident de masina usor.Din cate am inteles nu vrea sa se mai intoarca la serviciu si din ... (vezi toată discuția)