avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbru de mediu

Am depus dosarul de recuperare timbru de mediu în aprilie 2016, cu ordonanța care prevedea restituirea eșalonat în 5 ani. Am primit decizia în noiembrie 2016 împreună cu prima tranșă de bani.Eu achitasem în 2008 suma de 4417 Ron, iar prima tranșă a fost de 883 Ron +1237 Ron dobânzi. 2017....Nimic, În august 2018 au intrat în cont ceva peste 3500 Ron, dar nu am primit de la Anaf nici o notificare. La un calcul simplu ar părea să fie tranșele pe 4 ani, dar fără dobânzi. Sa mă aștept că voi mai primi și dobânzile pentru cele 4 tranșe? Mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa de mediu platita in 2008 Costin515 Costin515 In luna iunie 2016 am primit de la ANAF prima transa din taxa de mediu platita in anul 2008.In 2017 ar fi trebuit sa primesc a doua transa din totalul celor ... (vezi toată discuția)
Cai de atac în caz de prescripție marcelctin marcelctin in august 2016 institutia in cale lucrez a avut un control perodic de la curtea de conturi si au constatat niste sume acordate in plus la o hotarare ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa prima inmatriculare floring2000 floring2000 Prin hotarare judecatoreasca definitiva s-a dispus sa mi se restituie taxa de prima inmatriculare pentru un autovehicul cumparat in anul 2008. Prima transa de ... (vezi toată discuția)