avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1054 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate calculatoare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

calculatoare

Daca cineva cunoaste datele mele personale inclusiv adresa mail si telefon,poate face de pe calculatorul lui un cont la un site in numele meu,iar eu sa primesc zilnic pe mail notificari de la site-ul respectiv?
Ultima modificare: Marți, 23 Octombrie 2018
kun.ovidiu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:32, 23 Octombrie 2018
In general, pentru a te conecta pe diferite retele de socializare/ site-uri de unde poti primi notificari legate de diferite produse/servicii... ai nevoie de o adresa de mail valida , asa ca...eu zic ca se poate.
La mail se poate schimba parola de acces, la telefon e un pic mai greu de rezolvat problema...
Procedura este mult mai simpla... baze de date cu email-uri active sunt extrase, furate, vandute....etc.
Mie mi se intampla sa primesc zilnic mail-uri cu care nu am nici-o legatura.
Totusi in bara de jos la fiecare mail o sa ai un buton cu DEZABONARE, si se rezolva treaba, in caz contrar, este nr de telefon, sau adresa de e-mail... stiu ca ii o bataie de cap in plus dar in mediul online orice scam, spam este o sansa la un castig pentru cineva ...
Va multumesc.
Primesc notificari fara sa-mi fac cont.Puteti sa-mi indicati un site unde sa pun mai multe intrebari/
Cautati pe net. un site/forum pe teme de IT daca mai aveti si alte intrebari...
Figurez la profil cu datele mele personale si poza luata cred de pe facebook.
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Cum rezolv o problema cu un cont pe un site de socializare? IonCristi79 IonCristi79 Buna ziua! Ma numesc Serbu Cristi si va contactez in legatura cu o problema cu un fost cont a unei retele de socializare(matrimoniale). Pe la inceputul acestui ... (vezi toată discuția)
Cont inactiv tzuku51 tzuku51 In partea dreapta-sus scrie pe fond rosu \\"contul tau este inactiv.click aici(iesire cont). De ce este inactiv,ca sunt intrat in forum,am pus intrebari,am ... (vezi toată discuția)
Spam mihaladan mihaladan apreciez foarte mult informatiile primite de la avocatnet, dar ma deranjeaza ca-mi intra in inbox in loc sa-mi intre in spam. cum pot rezolva, ca avocatnet ... (vezi toată discuția)