avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1046 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozitul forfetar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozitul forfetar

In completarea intrebarii anterioare privind impozitul forfetar pentru firmele suspendate prin Camera de Comert, care sunt urmatorii pasi de facut pentru a nu mai depune situatiile fiscale ?
Cel mai recent răspuns: cameliaj , utilizator 14:57, 17 Noiembrie 2009
Atentie: in luna mai 2009 s-a modificat OMF care reglementa regimul derogatoriu pt firme. Acesta prevede, daca regimul derogatoriu a fost aprobat de catre AFP, obligativitatea depunerii (trebuie citit printre randuri si prin eliminare):
- situatiile financiare semestriale la 30.06.2009
- situaliile financiare anuale (bilant) la 31.12.2009
- declaratia 101
- declaratia recapitulativa 392 (anuala) daca esti platitor de TVA
Faceti cumva referire la OMF nr. 864/2005 ? :-/
Ultima modificare: Vineri, 13 Noiembrie 2009
CLASOR CONSULT, Consilier juridic
este vorba de Ordin ANAF nr.1221/12.06.2009, publicat in MO 415/17.06.2009

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raportari contabile delevadova delevadova daca o firma este suspendata pe o perioada de 3 ani se mai depune vre-o declaratie sau numai bilantul la sfarsit de an? (vezi toată discuția)
Suspendare activitate mercur_ro mercur_ro Buna ziua! Ce se intampla cu datorilie unei SC care isi suspenda activitatea la ONRC (nu mai desfasoara activitate)? Va rog, am nevoie de raspuns urgent. ... (vezi toată discuția)
Suspendare societate tynadiana tynadiana Buna ziua, Am suspendat socitatea in martoe 2010 (pentru 3 ani). As dorii sa stiu acum mai am vreo obligatie? Trebuie sa ii anunt si pe cei de la ... (vezi toată discuția)