Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozitul forfetar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozitul forfetar

In completarea intrebarii anterioare privind impozitul forfetar pentru firmele suspendate prin Camera de Comert, care sunt urmatorii pasi de facut pentru a nu mai depune situatiile fiscale ?
Atentie: in luna mai 2009 s-a modificat OMF care reglementa regimul derogatoriu pt firme. Acesta prevede, daca regimul derogatoriu a fost aprobat de catre AFP, obligativitatea depunerii (trebuie citit printre randuri si prin eliminare):
- situatiile financiare semestriale la 30.06.2009
- situaliile financiare anuale (bilant) la 31.12.2009
- declaratia 101
- declaratia recapitulativa 392 (anuala) daca esti platitor de TVA
Faceti cumva referire la OMF nr. 864/2005 ? :-/
CLASOR CONSULT, Consilier juridic
este vorba de Ordin ANAF nr.1221/12.06.2009, publicat in MO 415/17.06.2009