avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Legea as. LocAtari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Legea as. LocAtari

Prezentarea legii
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:12, 24 Octombrie 2018
Legiuitorul a dispus modificare legii care guverneaza infiintarea,organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari prin disp L nr 196/2018 intrata in vigoare la 28.09.2018
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noua lege 196/2018 prevede undeva ca membrii comitetului executiv pot lua decizii importante in locul adunarii generale? mihaelapohoata mihaelapohoata Cine a citit bine legea 196/2018? mi-a zis cineva ca pot si membrii comitetului executiv sa ia decizii privind schimbarea modalitatii de calcul a pierderilor ... (vezi toată discuția)
Dacă soțul meu are certificat de handicap,poate beneficia de ... mioara2755 mioara2755 Dacă soțul meu are certificat de handicap,poate beneficia de o reducere pentru plata anveloparii blocului? Sau trebuie sa avem acordul Asociației de ... (vezi toată discuția)
Articolul 104 alin 2 din legea nr.196/ 2018 eugarizan eugarizan Stie cineva care este termenul in care se pot organiza si functiona o asociatie de proprietari asa cum prevede art.104 alin 2 ? De ce intreb , pentru ca ... (vezi toată discuția)