Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dacă soțul meu are certificat de handicap,poate ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dacă soțul meu are certificat de handicap,poate beneficia de ...

Dacă soțul meu are certificat de handicap,poate beneficia de o reducere pentru plata anveloparii blocului? Sau trebuie sa avem acordul Asociației de locatari?
Nu exista prevedere legala in vigoare care sa asigure facilitatea scutirii/reducerii achitarii de obligatii la reparatii parti comune condominiu
Conform disp L nr 196/2018 asociatiile de locatari au avut termen pentru modificat si actualizat documentatie pentru transformare in asociatii de proprietari
Legea nr 196/2018 care guverneaza infiintarea,organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari nu prevede facilitatea scutirii/reducerii cotei de contributie la administrarea,intretinerea si reparatia partii comune de condominiu