Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Unde pot reclama o vecina care și a demolat casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Unde pot reclama o vecina care și a demolat casa fără autorizație?

Unde pot reclama vecina care și a demolat casa fără autorizație de demolare și începe controchia uneia noi extinsa fără ca sa respecte suprafata vechii case demolate? ??
la autoritatea administratiei publice locale-primarie
Autorizatia de demolare se emite in aceleasi conditii ca si autorizatia de construire, in conformitate cu prevederile planurilor urbanistice Legea nr. 350/2001 si normele de aplicare.