Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... am pierdut certificatul de mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

am pierdut certificatul de mostenitor

Buna ziua, mama mea a mostenit niste terenuri agricole (cred ca in 2005). Din cate stiu, in acea zona nu sunt inca intabulate terenurile agricole (dar la primarie au fost inregistrate la vremea respectiva pe numele mamei, platim impozit). Problema este ca nu mai avem certificatul de mostenitor si nu mai stim nici cum se numea notarul unde s-a facut succesiunea. Cum putem obtine o copie, ca sa avem si noi un act de proprietate? Multumim
Cautati la arhivele notarilor publici din judetul dumneavoastra.