avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Vreau să înmatriculez autovehicul second hand din ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Vreau să înmatriculez autovehicul second hand din Spania

Daca am un autovehicul second hand din Spania,cumpărat in anul 2016 si vreau să-l înmatriculez in tara anul acesta,trebuie sa plătesc impozitul din urma?Precizez ca este la prima înmatriculare.
Ultima modificare: Vineri, 26 Octombrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: balut camelia , utilizator 06:36, 26 Octombrie 2018
Nu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Achizitie intracomunitara officemariana officemariana BUNA ZIUA. Va multumesc ca ne ajutati Sint o firma neplatitoare de tva in romania si doresc o achizite remorca auto noua din germania(cam 2000 euro).POT face ... (vezi toată discuția)
Tva la achizitia prin licitatie de obiecte diverse din afara tarii si revanzare la noi Giumanca Andrei Giumanca Andrei Buna ziua, in scurt timp vreau sa infiintez o societate alaturi de un partener care se v-a ocupa cu achizitia prin licitatie de obiecte diverse din afara tarii ... (vezi toată discuția)
Tva masini second hand avram teodora avram teodora Tare as vrea sa stiu daca pentru o masina second hand cumparata din EU, va trebui sa achitam 19%, reprezentand tva - inainte sau dupa inmatricularea in RO. ... (vezi toată discuția)