Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire

La oo moștenire din 1985 daca o persoana avea 3 copii si a decedat iar persoana de la care a primit pământul prin înzestrare verbală la moștenire se ținea cont ca persoana respectiva adică mama celui dacedat traia ?
Nu, mostenesc doar copiii.