Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Sunt născut 2 09 1967,Am 52 de ani ,cotizație de 35 ani cu stagiul militar,când aș putea ieși la pensie anticipat fără penalizare.Multumesc!
Conditii:
Varsta 60 ani
Stagiu 43 ani, fără stagiul asimilat (armata, cursuri universitare de zi, pensie de invalidiate).
Bună ziua!Am 54 de ani și 38 în câmpul muncii, dacă as ieși la pensie anticipat penalizat cu ce penalizare as ieși?Mulțumesc!