Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Indemnizație creștere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Indemnizație creștere copil

Buna ziua,
M-am angajat recent la al 2 le-a loc de munca part time si sunt gravida in 14 saptamâni. La primul loc de munca sunt angajata de 4 ani fara întrerupere. Dupa schimbarea stagiului minim de cotizare eu la al 2lea job ar trebui sa lucrez 4 luni si sa intru in concediu de maternitate. Cum se procedează in acest caz? Se poate intra la ambele firme in concediu de maternitate chiar daca la unul am doar 4 luni lucrate? Si as dori sa stiu daca la indemnizație se calculează si aceste luni lucrate la al 2 le-a job?
Multumesc.
Se poate intra la ambele firme in concediu de maternitate ...stagiu de cotizare se poate cumula de la mai multi angajatori.

La calculul indemnizatiei pentru CCC vi se iau in considerate veniturile realizate in baza ambelor c.i.m.
Multumesc frumos!