Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... medic de familie
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

medic de familie

Buna seara . Medicul meu de familie mi-a dat o trimitere pentru analize , dar , mi-a dat cu totul alte analize decat cele pe care le fac in mod curent ,de ani de zile , eu fiind bolnav cronic . Acum nu mai doreste sa imi dea alta trimitere pe motiv ca am mai primit una acum cateva zile . Ma vad nevoit sa platesc analizele , numai ca sunt foarte scumpe . Medicul este mai interesat de medicina muncii de unde scoate bani frumosi , nu de pacienti . Acum , ce pot face ?
Cine a solicitat si in ce scop seria a 2-a de analize (cele pe care le faceti in mod obisnuit) ?
Daca v-a trimis la prima serie de analize, medicul a avut in vedere un tratament pe care sa vi-l prescrie.
Pentru boala dvs. cronica, medicul are la dispozitie suficiente date pentru a va prescrie tratamentul.
In toate cazurile de efectuare analize (cu sau fara plata) aveti nevoie de trimitere de la medicul de familie/ medicul specialist.