Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Hj interpretata gresit
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Hj interpretata gresit

Buna ziua, acum 4 ani am obtinut o hotarare judecatoreasca pt suplinire eliberare document calatorie minor. In 2015 in baza acestei hj am facut pasaport minorului, acum dupa 3 ani, mi-au respins actele spunand ca hj este data pe ordonanta si poate fi folosita o singura data. Hotararea e data in baza legii 248/2005 art 17 al.2.
si este data pe fond.
Ce pot sa fac in cazul asta?
Sa mai cereti odata suplinirea..