avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen meditatii
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen meditatii

ce cod caen imi trebuie pentru meditatii? ce alte avize am nevoie?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 17:36, 24 Noiembrie 2009
pentru meditatii codul CAEN este 856 . "Activitati de servicii suport pt. invatamant ".
daca va constituiti ca PFA , trebuie sa aveti calificare in domeniu . ;)
Poate codul 8560, dar cu precizarea ca "aceasta clasa include asigurarea de activitati altele decat cele de invatamant, care sunt destinate sustinerii proceselor sau sistemelor de invatamnat"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru meditatii bogdanboroghina bogdanboroghina care este codul CAEN pentru meditatii? Este nevoie de alte avize speciale (de ex. din partea MEC)? Multumesc (vezi toată discuția)
Interzicere drepturi djeordje djeordje In urma unui proces am primit o pedeapsa cu suspendare de doi ani de zile, si de asemenea \"in baza art. 67 alin. 2 Cod Penal ... pedeapsa complementara a ... (vezi toată discuția)
Meditatii interzise prin lege? pappzelma pappzelma Buna ziua, As dori sa ma interesez daca meditatiile in particular sunt interzise prin lege ori daca profesorii sunt obligati sa-si declare veniturile obtinute ... (vezi toată discuția)