avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Lipsa nr si date decizii din cartea de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Lipsa nr si date decizii din cartea de munca

Buna ziua,
am depus dosarul de pensionare si la verificarea cartii de munca s-a constatat ca exista perioade la care inscrisurile nu au mentionate nr. si datele deciziilor respective.
Perioadele respective insumeaza 6 ani.
La calculul pensiei se va tine cont de acesti 6 ani? Vor fi luate in calcul toate sporurile si veniturile realizate?
Ce pot sa fac daca angajatorul nu mai are in arhiva documentele respective?
Cel mai recent răspuns: 111cris1 , utilizator 21:48, 19 Noiembrie 2018
Despre ce perioada este vorba ?
perioadele pentru care nu exista mentionate nr. deciizilor si datele acestora sunt:
01.01 - 01.03.1998;
01.07.1998 - 01.01.2003
Daca nu sunt unitati de stat , va puteti adresa ITM-ului local pentru eliberarea unor adeverinte din acele perioade.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul pensie Cherciudumitrache Cherciudumitrache Buna ziua, In adeverinta cu sporuri emisa de angajator sunt sporurile de vechime pan in data de 28.02.2003 si sporurile pentru pensie suplimentara pana in ... (vezi toată discuția)
Nu mai am carte de munca Laura chifane Laura chifane Am 65de ani si sint din bacau dar acum stau in bucuresti am pierdut cartea de munca vreau sa ma pensionez si nu am cartea de munca am lucrat mai mult in ... (vezi toată discuția)
Societati disparute Claudia Ghioc Claudia Ghioc am pe tatal meu care doreste sa-si depuna dosarul de pensionare la limita de varsta si cum i s-a pierdut carnetul de munca trebuie sa cautam societatiile la ... (vezi toată discuția)