Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Lipsa nr si date decizii din cartea de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Lipsa nr si date decizii din cartea de munca

Buna ziua,
am depus dosarul de pensionare si la verificarea cartii de munca s-a constatat ca exista perioade la care inscrisurile nu au mentionate nr. si datele deciziilor respective.
Perioadele respective insumeaza 6 ani.
La calculul pensiei se va tine cont de acesti 6 ani? Vor fi luate in calcul toate sporurile si veniturile realizate?
Ce pot sa fac daca angajatorul nu mai are in arhiva documentele respective?
Despre ce perioada este vorba ?
perioadele pentru care nu exista mentionate nr. deciizilor si datele acestora sunt:
01.01 - 01.03.1998;
Daca nu sunt unitati de stat , va puteti adresa ITM-ului local pentru eliberarea unor adeverinte din acele perioade.
Va multumesc!