Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fostul proprietar mă tot caută pentru plata unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fostul proprietar mă tot caută pentru plata unei restanțe care nu există, eu i-am plătit chiria integral. Poate să-mi facă vreun rău?

Buna ziua! Fostul proprietar la care am stat in chirie,ma tot suna si ma cauta la servici spunandu-mi ca mai am o restanta de 1000 de lei de platit,bani facand parte din chiria pe care i-am platit-o integral...nu mi-a dat nici o chitanta ptr nici o suma platita in contul chiriei...contractul a fost facut pe suma de 150 de lei lunar,evident ptr a evita unele taxe la fisc,tin sa mentionez ca are numar de inregistrare,dar ideea e ca contractul a expirat...eu nu mai locuiesc in acel apartament...intrebarea mea e,poate sa -mi faca vreun rau? Va multumesc anticipat!
Manuela Rășină, administrator
Daca suma solicitata nu reprezinta restante la intretinere/utilitati sau daune produse de dvs nu aveti de ce sa va faceti probleme.
Dansul pretinde ca sunt restante la chirie,nu la intretinere sau daune...cei care am locuit in acel apartament,ii dadeam lui banii si platea el intretinerea/utilitatile fara ca noi sa vedem vreo chitanta...va multumesc ptr raspuns!

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Daca suma solicitata nu reprezinta restante la intretinere/utilitati sau daune produse de dvs nu aveti de ce sa va faceti probleme.