Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul spor repaus saptamanal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul spor repaus saptamanal

Buna ziua,
Imi spune cineva cum se calculeaza sporul de repaus saptamanal? La numarul de zile de repaus saptamanal lucrate se aplica sporul sau se calculeaza procent indiferent de numarul de zile lucrate? Sau se aplica la orele lucrate acest spor ?

Multumesc mult,

Se aplica la orele lucrate in zilele de repaus saptamanal