avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cota parte indiviza din proprietatea comuna
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cota parte indiviza din proprietatea comuna

reparația unui pod la bloc se face în mod egal sau doar cei ce locuiesc la ultimul etaj?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 23:00, 13 Noiembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
cred ca nu e o gluma: reparatia o suporta toata lumea !
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Podul,acoperisul,terasa,calea de acces,ghenele de gunoi ,uscatoriile subsolul tehnic din imobilul de locuit in comun ,reprezinta parte comuna
Asociatia de proprietari se infiinteaza cu scopul gestionarii si administrarii partii comune a imobilului de locuit in comun
Costurile aferente intretinerii si reparatiei partilor comune de constructii si instalatii din imobilul de locuit in comun se repartizeaza tuturor proprietarilor functie de cota indiviza

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acoperiș mansarda Asociația3 Asociația3 Bună ziua. Intr-Un bloc cu mansarda, proprietarii de la mansarda spun ca le ploua în casa ( acoperișul este stricat). În acest caz cine plătește ... (vezi toată discuția)
In afara de scara comuna, acoperis,subsol, uscatoria blocului, ... kyngo kyngo in afara de scara comuna, acoperis,subsol, uscatoria blocului, ce alte parti din bloc sunt considerate comune? ma refer la instalatii.......daca un vecin are ... (vezi toată discuția)
Asociația de proprietari AndraB90 AndraB90 Buna ziua . Am si eu o nelămurire. Mama mea este obligată de asociația de locatari sa plateasca o suma de 1700 lei pentru reparațiile de pe bloc . 1700 de ... (vezi toată discuția)