Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cota parte indiviza din proprietatea comuna
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cota parte indiviza din proprietatea comuna

reparația unui pod la bloc se face în mod egal sau doar cei ce locuiesc la ultimul etaj?
cred ca nu e o gluma: reparatia o suporta toata lumea !
Podul,acoperisul,terasa,calea de acces,ghenele de gunoi ,uscatoriile subsolul tehnic din imobilul de locuit in comun ,reprezinta parte comuna
Asociatia de proprietari se infiinteaza cu scopul gestionarii si administrarii partii comune a imobilului de locuit in comun
Costurile aferente intretinerii si reparatiei partilor comune de constructii si instalatii din imobilul de locuit in comun se repartizeaza tuturor proprietarilor functie de cota indiviza