Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto

Cand se dau banii pentru taxa auto....eu am mai luat una sau două tranșe si de 1 an si ceva nu am mai primit nimic.va multumesc !
Daca este vorba despre taxa de poluare (care a fost plătită înainte de martie 2013) aceasta ar fi trebuit restituită până la data de 31 august 2018. Daca este vorba despre timbrul de mediu (care a fost achitat începând cu martie 2013) acesta va fi restituit începând cu data de 01 septembrie 2018 și pana la 31 martie 2019.
Ionuț Olteanu , Avocat