Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... fond funciar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

fond funciar

BUNA ZIUA / ma numesc TIGANUS M locuiesc intro com. din jud. VRANCEA ; MA confrunt cu urmatoarea problema ;in anul 1990
fostul C.A.P. mi-a atribuit o suprafata de 1000mp pentru construirea unei locuinte in tarlaua X parcela cadastrala Z PE acelasi amplasament in anul 1999 fostul proprietar obtine un titlu de proprietate pe o suprafata mai mare cu 3000mp decit figureaza in documentatia cadastrala cu vecinatai incorecte (eu nefiind vecin cu el]
ULTERIOR respectivul proprietar a dat in judecata COMISIA locala pentru modificarea vecinatatilor urmarind astfel si acapararea altor parcele ce nu sint trecute in titlu,printre care si un drum de exploatare agricol astfel intregindusi surafata pe care o are trecuta in titlu .Acest lucru AFECTIDUMA ,eu fiind vecin cu drumul de exploatare.
Mentionez ;respectivul proprietar face parte din comisia locala de aplicare a legii18|1991
CE MA INDRUMATI SA FAC.CUM SA PROCEDEZ?
va multumesc.
tiganus2007, utilizator