avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1046 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Grad de handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Grad de handicap

Bună ziua mama mea are 67 de ani și are dementa, o tumoare la stomac, și alzheimer, pot sa ii fac pensie de handicap gr1 și de însoțitor, chiar dacă lucrez, eu o am internata la un azil privat, ea are dreptul la pensie de handicap și de însoțitor, chiar dacă nu mai sta cu mine. Mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Pensie handicap Pisi 12 Pisi 12 Bună ziua soacra mea este internata la un azil bătrâni privat, și eu vreau sa ii facă sotul pensie de handicap și de însoțitor, ea este grav bolnava ... (vezi toată discuția)
Indemnizație de handicap pentru demență mihaela_2 mihaela_2 Bună ziua, Am situația următoare: - bunicul este diagnosticat cu demență mixtă si Parkinson, cu referate medicale de la comisie care atestă lucrul ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie handicap pavady pavady as dori sa stiu daca o persoana cu handicap (boala alzheimer) care primeste pe langa pensia de handicap si indemnizatie de insotitor, in momentul in care este ... (vezi toată discuția)