Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partajarea la divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partajarea la divort

Am locuit cu fosta 9 ani timp în care ea a moștenit apartamentul părinților ei.avem 2 copii minori și alții 2 mai mari de 18.Eu vreau sa împărțim apartamentul moștenit.Se poate ?
Buna seara,
Apartamentul mostenit este bun propriu deci nu aveti nimic de impartit.
Daca puteti dovedi ceva investitii COMUNE atunci aveti dreptul la 50% din acele investitii.
Copiii nu au nicio traba cu partajul asta.