avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 654 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partajarea la divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partajarea la divort

Am locuit cu fosta 9 ani timp în care ea a moștenit apartamentul părinților ei.avem 2 copii minori și alții 2 mai mari de 18.Eu vreau sa împărțim apartamentul moștenit.Se poate ?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 22:11, 19 Noiembrie 2018
Buna seara,
Apartamentul mostenit este bun propriu deci nu aveti nimic de impartit.
Daca puteti dovedi ceva investitii COMUNE atunci aveti dreptul la 50% din acele investitii.
Copiii nu au nicio traba cu partajul asta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj cu 3 copii Uluiteanu Uluiteanu Buna ziua.cum sar putea face partajul daca fostul meu soț are un copil major din alta casatorie (major)eu am un copil din alta casatorie (minor)si împreună ... (vezi toată discuția)
Divort cu partaj-apartamentul socrilor carolina22 carolina22 Buna ziua. Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Impreuna cu sotul meu si cei 2 copii am locuit timp de 20 de ani impreuna cu socrii mei, in apartamentul lor. ... (vezi toată discuția)
Succesiunea locuintei dobandite in timpul casatoriei. Marianne2010 Marianne2010 Buna ziua, Am cumparat impreuna cu sotul meu un apartament la un an de la casatorie. Acesta a fost platit cu banii obtinuti de sotul meu din vanzarea unei ... (vezi toată discuția)