avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1793 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

Pot beneficia de concediu prenatal dacă indemnizația primului copil o termin pe 6 februarie 2019 și cel de- al doilea bebe are data estimativa a nașterii 30 iulie 2019?

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal indemnizatie crestere copil Doinadoina38 Doinadoina38 Bună ziua momentan mă aflu în indemnizatie crestere copil pana la data de 06.02.2019 , sunt insarcinata cu al doilea copil și nu intenționez reanceperea ... (vezi toată discuția)
Trebuie sa am obligatoriu 6 luni lucrate inainte sa intru in concediu de maternitate de 126 zile? yuby yuby Buna ziua , Fiti draguri am si eu o intrebare referitoare la cazul meu . Sunt insarcinata am inceput serviciul in luna ianuarie 2012, 12 ianuarie dupa 2 ani, ... (vezi toată discuția)
Plata concediului maternitate babanina babanina Buna ziua.Sunt insarcinata in luna a 6-a,mai exact in saptamana 25 de sarcina.Dupa calculele mele as putea intra in prenatal incepand cu 7 februarie 2016,data ... (vezi toată discuția)