Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal indemnizatie crestere copil

Bună ziua momentan mă aflu în indemnizatie crestere copil pana la data de 06.02.2019 , sunt insarcinata cu al doilea copil și nu intenționez reanceperea activității în câmpul muncii.Întrebarea mea este pot beneficia de concediu prenatal apoi post natal după care indemnizatie crestere copil .Menționez ca cel de- al doilea bebe se va naște la sf lunii iulie 2019
Pentru concediu prenatal apoi post natal intrebati la Casa de asigurari de sanatate.

In schimb, de indemnizatia CCC2 veti beneficia.