Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Onorariul divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Onorariul divort

Buna ziua, citind pe portalul d-voastra mi-au venit dubii. E posibil ca un divort sa coste 850€ Va multumesc!
Buna ziua,
DA, in functie de complexitatea spetei si de onorariul minim al avocatului ales.
Nu există un onorariu unic, îl negociați direct cu avocatul în funcție de o serie de criterii cum ar fi complexitatea cauzei, notorietatea avocatului, etc.
Este posibil ca un divorț sa coste si mai mult.
Depinde de multe lucruri.
Nu toate divorturile sunt la fel.