Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Onorariu avocat
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Onorariu avocat

Cit ma costa procesul pt a obtine custodia exclusiva a copiilor
Onorariul avocatului este confidential.
el se stabileste prin contractul de asistenta juridica in functie de anumite criterii: gradul de complexitate a cauzei, elementul de noutate, gradul de incarcare cu dosare a avocatului, experienta acestuia, etc.
Contactati direct un avocat pentru a afla care este onorariul pentru cauza dvs.
Asa cum va aratam mai sus, acest onorariu poate sa difere de la avocat la avocat.
Luați legătura cu un avocat, urmând a-l negocia cu acesta, de vreme ce nu există un onoriu prestabilit.
Succes!
Pentru custodie exclusivă va costa mai mult decât pentru custodie comună.
Depinde insa de la avocat la avocat cât va costa si mai ales daca situatia o permite întrucât se obține mult mai greu decat custodia comună.

Încercați sa evitați o judecată la,,pocneala" daca chiar ati avea sanse sa o obțineți deoarece riscati sa va irositi sansa...

Primul pas in astfel.de cazuri il constituie consultarea unui avocat pentru estimarea șanselor si nu angajajarea aiurea ă unui avocat la pocneala...
Dacă nu aveți șanse puteți încerca, chiar daca nu veti obtine...

Bogdab a scris:

Cit ma costa procesul pt a obtine custodia exclusiva a copiilor

Si cam cit timp poate dura acest proces?
Exista multe variabile.
Durata unui proces poate depinde de mai multe lucruri.

Nu durata ci intensitatea este esențială daca va intereseaza rezultatul si nu doar sa incercati asa pur si simplu...