Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Custodie totala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Custodie totala

Cum se poate obține custodia totală?
Va trebuie o hotarare judecatoreasca.
Depinde de la caz la caz, angajați un avocat care sa va îndrume .
Buna ziua
Doar prin instanta pentru motive intemeiate.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Mai întâi trebuie ca avocatul.sa analizeze întreaga situație si probele.
Dacă deschideți proces aiurea nu obțineți custodie exclusiva deoarece se obține foarte greu si trebuie ca avocatul sa fie foarte atent.

Dacă doriți să încercați asa la pocneala si fara avocat puteți încerca dar aveti sanse infime.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat