Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Camera de vanzare de PATRU metri2? Teapa?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Camera de vanzare de PATRU metri2? Teapa?

Salutare! Un individ/agentie imobiliara(nu pot sa-mi dau seama) vinde o camera de 4mp cu 4000 de euro. Este vorba despre acest anunt: [ link extern ]

Ideea este ca mi se pare extrem de ciudat pentru ca anuntul respectiv are un numar de telefon de Orange si cand ma uit la cate anunturi sunt postate de respectivul apare doar anuntul acesta ceea ce ar indica ca este privat/proprietarul.

Daca ma mai uit putin pe site-ul acela descopar ca mai este valabil un anunt tot in aceeasi locatie, cu aceeasi gresie si faianta de 10.000 de euro doar ca pt 11 mp doar ca e un numar de Vodafone si are multe anunturi postate ceea ce indica ca este agentie imobiliara. Al doilea anunt este acesta: [ link extern ]

NU INTELEG NIMIC! Si tind sa cred ca e o mare teapa pentru ca nu inteleg cine ar vinde 4mp si ce fel de camera este aceea in blocul respectiv. Din al doilea anunt reiese ca agentia asta imobilaira de fapt ar detine mai multe camere la demisolul blocului si le-ar putea vinde separat.

Cum ar trebui sa procedez ca sa nu fiu tepuit? Multumesc!
ravaell a scris:

Cum ar trebui sa procedez ca sa nu fiu tepuit?

Să vă gândiți că la pușcărie capacitatea legală de deținere este calculată la o suprafață de PATRU metri pătrati pentru fiecare deținut.

Dacă vă doriți așa o „unitate locativă”, nici nu trebuie să dați banii pe ea. În acest domeniu „imobiliar” are Statul oarece oferte... Gratis!
(Sper că aveți simțul umorului, altminteri sună aiurea postarea mea).

romascanu, moderator