Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fotografiată si filmată fara consimțământul meu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fotografiată si filmată fara consimțământul meu

Buna ziua,
Am descoperit ca mama mea a fost fotografiată si filmată fara sa isi dea acordul. O clinică medicală face reclama pe fotografii si filmări cu ea. De 2 ani de zile face reclama Cu ea.
Dorim să dăm in judecata firma si sa cerem daune morale. Ce este de facut? Se oferă un avocat sa ne ajute cu acest caz? Ma puteti contacta pe mail badilaileana@yahoo
Multumesc.
Regulament Forum

2.6. In forum nu se stabilesc relatii profesionale intre cel care intreaba si cel care raspunde, Cererile si ofertele de consultanta se fac astfel :
- prin intermediul mesageriei private,

- prin alegerea unui consultant din Catalog
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...