Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Plecare voluntara de la fostul domiciliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Plecare voluntara de la fostul domiciliu

Buna ziua! Mi-am schimbat buletinul pe care aveam adresa parintilor ca si domiciliu. In prezent am alt domiciliu pe buletin dar locuiesc tot in casa parintilor si vreau sa plec insa ei ma vor da disparuta la politie. Stiu ca trebuie sa dau o declaratie prin care sa spun ca plec de buna voie/in mod voluntar, dar nu cred ca mai are rost din moment ce eu nu mai am vechiul domiciliu. Ce declaratie as putea da astfel incat sa pot rupe orice contact cu ei fara sa ma poata da disparuta? Mentionez ca am 18 ani.
nu aveti de dat nicio declaratie, vor primi si amenda daca va dau disparuta in conditiile in care stiu unde va aflati.
Discutati cu parintii despre mutare si trimiteti-le si un mesaj scris prin care ii anuntati ca va mutati si adresa unde locuiti .
Nu o sa stau la adresa din buletin. Vreau ca ei sa nu stie unde voi sta fiindca nu vreau sa vina in fiecare zi dupa mine sa imi spuna sa vin acasa..

gi-jane2 a scris:

nu aveti de dat nicio declaratie, vor primi si amenda daca va dau disparuta in conditiile in care stiu unde va aflati.
Discutati cu parintii despre mutare si trimiteti-le si un mesaj scris prin care ii anuntati ca va mutati si adresa unde locuiti .

scrieti-le ce ati scris aici, ca plecati de bunavoie si nu vreti sa fiti gasita.