avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie

Buna ziua, stimulentul de insertie se acorda per copil sau per nastere , eu am gemene si sunt curioasa cum se acorda?Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 24 Noiembrie 2018
Crissssss, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:55, 25 Noiembrie 2018
Intrebati la ANPIS , intrucat legea nu prevede mutiplicarea stimulentului de insertie in cazul sarcinilor gemelare etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent de insertie Michiiko Michiiko Buna ziua! As dori sa stiu daca pot beneficia de stimulent de insertie fara sa solicit concediu de crestere a copilului! In cazul unei sarcini gemelare ... (vezi toată discuția)
Stimulentul de inserție Mariana Iuliana Mariana Iuliana Am gemeni și tocmai am primit decizia prin care îmi aduce la cunoștiință ca soțul o sa primească 650 lei doar pentru un singur copil cel mai mare fiind, ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie pentru gemeni zianap zianap Bună, vă rog să-mi spuneti care sunt sansele ca stimulentul de inserție pentru întoarcerea la muncă Inainte de împlinirea a doi ani a copiilor (sunt ... (vezi toată discuția)