Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... A cotizat pentru pensie dar a murit la 62 ani, fără ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

A cotizat pentru pensie dar a murit la 62 ani, fără a o primi

Bună ziua,
soțul doamnei a plătit pentru ea (neangajată fiind) cotizatie lunară pentru pensie (cam 3500 - 4000 lei anual).
Dar soția a murit la 62 ani.
Poate solicita soțul restituirea banilor dați pentru pensie dacă nu s-a ajuns la scopul pentru care s-a cotizat?
Mulțumesc.
Buna ziua,
Evident NU.