Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Naștere celui de-al doilea copil în timpul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Naștere celui de-al doilea copil în timpul concediului de creștere pentru primul copil

Bună ziua, am și eu o întrebare..
Sunt în concediu de creștere pentru primul copil care pe data de 30 ianuarie 2019 împlinește 2 ani, iar pe 17 septembrie 2018 am născut cel de-al doilea copil,
Întrebarea mea este :când pot merge sa depun actele de indemnizație pentru a-l doilea copil astfel încât sa beneficiez de continuitatea indemnizației, sincer cu 2 copii nu îmi permit sa nu primesc 2 luni indemnizație, ideea este ca eu sunt pe Ilfov și am sunat la primăria chiajna sa întreb doar ca m-au bulversat de tot, dna de acolo mi-a zis sa ma duc sa depun actele după ce termin cu indemnizația primului copil. Va mulțumesc!
PiRal, utilizator
Dupa sau inainte de a implini primul copil varsta de 2 ani, veti depune actele pentru CCC2.
Va multumesc pentru răspuns, dar pot depune cu 60 de zile înainte de a împlini primul copil 2 ani ca să nu mai stau 2 luni fără indemnizație?

Cornel Vasile a scris:

Dupa sau inainte de a implini primul copil varsta de 2 ani, veti depune actele pentru CCC2.

Puteti depune ....