Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Asigurare medicala la persoana fara venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Asigurare medicala la persoana fara venit

Buna seara am platit asigurarea medicala pentru un an in doua transe ,1140 lei in luna februarie si 1140 lei in luna septembrie.Acum am aflat de OG18/2018 si as vrea sa stiu cum pot sa-mi recuperez bani.Precizez ca nimeni nu mi-a cerut vreo declaratie in afara de cea din luna februarie cum ca nu am nici un venit.
george-neagu, moderator
Cand ati platit nu ati completat o anumita declaratie la finante? Pentru a putea sa platiti cass ca persoana fara venit trebuia sa fi depus declaratia unica si in ea sa optati pentru asta. Mergeti la finante cu cele doua chitante si vedeti ce sfat va dau ei.
Multumesc.