Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... In caz ca se da amnistia
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

In caz ca se da amnistia

Buna ziua....am un dosar penal in solutionare la parchet(alcool la volan) intrebarea mea este in caz ca se da legea cu amnistia dosarul pica?sau ce se intampla?
In cazul unei amnistii, beneficiarilor li se inchid dosarele si condamnarile li se sterg din cazier, cu alte cuvinte ei sunt scutiti de raspundere penala.
Va multumesc frumos....cum am zis...e la parchet inca nu am ajuns la tribunal si nu am primit o condamnare....deci e la parchet in solutionare