Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu maternal

Am o situatie putin mai dificila
In cateva zile contracul de munca imi v-a expira si nu se va mai prelungi,firma aflandu-se in faliment
Cu inceputul lunii decembrie voi intra in concediu maternal,perioada contractuala imi acopera 2 zile, dupa voi baga dosarul pt somaj
Medicalul il depun la firma,dupa aceea trebuie luat si dus la somaj?
Imi va fi platit concediul maternal de FNUASS sau somaj? Cum trebuie sa procedez?
Daca depuneti dosarul pentru somaj, atunci concediul de maternitate va fi platit de AJOFM.