avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu maternal

Am o situatie putin mai dificila
In cateva zile contracul de munca imi v-a expira si nu se va mai prelungi,firma aflandu-se in faliment
Cu inceputul lunii decembrie voi intra in concediu maternal,perioada contractuala imi acopera 2 zile, dupa voi baga dosarul pt somaj
Medicalul il depun la firma,dupa aceea trebuie luat si dus la somaj?
Imi va fi platit concediul maternal de FNUASS sau somaj? Cum trebuie sa procedez?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:37, 29 Noiembrie 2018
Daca depuneti dosarul pentru somaj, atunci concediul de maternitate va fi platit de AJOFM.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sarcina si incetarea cim Georgiana D. Georgiana D. Buna ziua!tocmai am aflat ca sunt insarcinata,dar CIM este pe perioada determinata,pana la 01.03.2020.o sa pot beneficia de indemnizatie pt CCC,deoarece am ... (vezi toată discuția)
Viitoare mamica miki_mariana miki_mariana Buna ziua.momentan sunt in somaj din decembrie in luna asta mai bine zis saptamana ce vine o sa intru in prenatal,intrebarile sunt asa: 1pe luna lui ... (vezi toată discuția)
Buna ziua Danielaelena752@gmail Danielaelena752@gmail Sunt însărcinată in14saptamani,momentan sunt în concediu medical până pe data de 6.08dupa care trebuia să intru în riscul de sarcina,am dus ... (vezi toată discuția)