Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Masina vanduta fara acte
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Masina vanduta fara acte

Am vandut o masina si nu am facut nici un fel de act as vrea sa stiu cum o pot scoate de la impozit si de pe numele meu?
Pentru anal;iza si eventual raspuns care sa va ajute este necesar sa furnizati minimum de date relevante
Vehiculul mai este in circulatie ?
Solicitati la SPR evidenta auto sa va comunice oficial statutul vehiculului
Conditionat de raspunsul SPR exista diferite variante pentru solutionat
Da am verificat si este inca inscrisa pe numele meu
Dacă nu ai dat și cartea de identitate a mașinii cumpărătorului , atunci poți merge liniștit sa o radiezi căci este pe numele tău , dacă nu ai cartea de identitate este mult mai complicat.
Din pacate am dat cartea masinii
Trebuia sa dai doar talonul mașinii și asigurarea , dar cartea de identitate nu se preda cumpărătorului decât in momentul transcrierii pe numele acestuia .