Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost agresată de o angajată a băncii pe care, ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost agresată de o angajată a băncii pe care, după ce mi-a dat 3 palme, am zis că o omor. Am chemat poliția și acum trebuie să depun declarație, aș putea avea câștig de cauză?

Buna ziua. Am fost sa imi ridic cardul pe care imi intra alocatia copilului, iar dna functionara a bancii mi-a spus ca acest card s-a distrus, pt ca in final sa aflu de la directorul de sucursala ca acest card exista, dar in alta sucursala, alta adresa. In final i-am spus directorului sa isi aleaga mai bine angajatii, iar dansa a auzit si m-a facut nesimtita, iar eu i-am replicat ca este incompetenta. Apoi, surpriza, mi-a aplicat trei palme peste fata. S-a bagat dnul director, iar eu i-am impins pe amandoi. Mentionez ca eram cu baietelul meu 5 ani dupa mine, iar eu am chemat politia. Mi s-a spus sa vin sa depun declaratie, si ca dna functionara este speriata de mine, deoarece am amenintat-o. I-am spus ca o omor. Ce credeti de aceasta situatie, as avea castig de cauza? Mentionez ca cel mic este foarte speriat.
Manuela Rășină, administrator
Depuneti plangere penala sub aspectul savarsirii infractiunii de loviri sau alte violențe. Banuiesc ca erau camere unde s-a întâmplat, sa solicitati politiei ca Banca sa depuna înregistrările.
Desigur, erau camere. Acum sper ca si functionau. Ei au chemat chiar si echipa lor de interventie, dar nu si politia.
Cam care ar fi etapele? Depun plangere penala la politie, iar apoi ce se va intampla? Pe scurt, cam ce pasi ar trebui sa urmez...
Mergeti la IML si va scoateti CML. Depuneti plangere penala si indicati mijloacele de proba daca sunt cunoscute.
Aveti dreptul sa va constituiti parte civila si sa solicitati daune materiale/morale.
Exista posibilitatea ca dupa depunerea plangerii la politie, dansa si banca, avand datele mele personale, sa imi poata face vreun rau?