Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Radiere masina
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Radiere masina

Am cumparat o masina acum 11 ani .dupa vreo 2 ani ,masina fiind foarte veche am vanduto pt piese.Am fost la un birou de radieri si am lasat talonul si actele necesare pt radiere. Dupa atatia ani aflu ca masina nu e radiata.mi a venit de la primarie sa platesc impizitul dar eu nu am talonul masinii .si acel birou nu mai exista .ce pot sa fac ? Cum sa radiez masina?
Solicitati oficial la SPR evidenta auto sa va comunice statutul vehiculului daca se mai afla in circulatie
in baza raspunsului SPR incheiati declaratie notariala pe proprie raspunde ca nu mai detineti in fapt si in drept vehiculul care a fost dezmembrat in anul X
In baza celor 2 documente solicitati radierea auto pe proprie raspundere
Autoritatea fiscala urmeaza sa dispuna radierea uto de pe rolul dv fiscaal ulterior achitarii integrale a obligatiilor aferente auto
Succes !