Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 061 prelungire sediu secundar
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 061 prelungire sediu secundar

Buna ziua
Am o societate comerciala cu sediu secundar declarat fara salariati prin decl 061 .Sediul secundar il folosesc pe baza unui contract de inchiriere pe termen de 1 an cu incheierea altui contract an de an drept pentru care anual la Registrul Comertului fac procedura de prelungire sediu secundar.Nedumerirea mea este daca mai depun decl 061 sau nu tinand cont ca nu se modifica nimic decat perioada.Pe declaratia initiala am trecut data de incepere a activit si data de incetare cf contractului initial .
Din moment ce nu ati incetat activitatea nu trebuie/ nu trebuia completat randul referitor la incetarea activităţii. Acest camp se completeaza cand radiati punctul de lucru.

Eventual mai depuneti o declaratie in care completati doar data de incepere a activit.
Ioan Petru Butariu, Contabil
Multumesc frumos pentru raspuns , acum am inteles.