Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Prelungire valabilitate sediu secundar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Prelungire valabilitate sediu secundar

Buna ziua,
Societatea la care lucrez are deschis un punct de lucru inregistrat la Registrul Comertului. Contractul de inchiriere a expirat si a fost semnat altul. Stiu ca in mod normal ar trebui sa depun o cerere la Registru pentru prelungire valabilitate sediu secundar, insa taxa este destul de mare (in jur de 250 lei). Este vreo problema daca nu fac aceasta prelungire la Registru?
Multumesc.
Taxa nu e de 250 lei, ci de 50 lei.

Trebuie sa depuneti:
1. Cerere
vezi:[ link extern ]
2. Extras CF
3. Contract comodat/inchiriere
4. Act aditional la contractul de comodat/inchiriere

Succes!
Ca urmare a modificarilor intervenite la Registrul Comertului si introducerea noilor aplicatii s-au modificat si taxele. Am fost si am intrebat. Costurile au crescut intrucat se publica rezolutia (in jur de 2000 de caractere). Tocmai de aceea am intrebat daca pot sa nu mai fac prelungirea.