avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Introducere recurs!!!!!!!!!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Introducere recurs!!!!!!!!!

Buna ziua ,va rog frumos sa ma lamuriti daca se poate face recurs intr-un dosar in civil dosarul s-a judecat pe fond,apel daca sepoate face in baza carui ART.NCPC,a decis ICCJ ceva in acest sens copletul DCD/C ? va multumesc anticipat cu respect !!!!!!!!!!!!!!!
Cel mai recent răspuns: Lixu , utilizator 10:11, 4 Decembrie 2018
Depinde de obiectul dosarului.
Este vorba de daune morale!!!!!!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admisibilitate actiune pentru daune morale anylad anylad Am urmatoarea speta: actiune civila promovata la instanta penala - ucidere din culpa - daune materiale si daune morale, fond si recurs. Partile civile nu sunt ... (vezi toată discuția)
Curtea suprema cercetasa cercetasa o persoana care este parte vatamata cu CML 24 ZILE intr un proces penal ce cai de atac are pentru a castiga atat daune materiale cat si ... (vezi toată discuția)
Am cÂȘtigat definitif Și irevocabil pe legea 221/2009 andreigrigoriu andreigrigoriu Stimați forumiști, Pe 28 octombrie 2011, la Curtea de Apel București, am câștigat definitiv și irevocabil[b] DAUNE MORALE[/b] ( ... (vezi toată discuția)