avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

In 2010 am divortat de sotul meu ,urmand sa primesc pensie alimentara in valoare de 125 lei pt fiul meu minor ceea ce nu s-a intamplat deoarece el nu lucreaza,deci nu realizeaza venit. Intrebarea mea este: ce pasi trebuiesc urmati pentru ca si baiatul meu sa beneficieze de pensia alimentara. Va multumesc
Ultima modificare: Luni, 3 Decembrie 2018
Andreea Veres, utilizator
Cel mai recent răspuns: Avocat Tabrea Alexandru , Avocat 19:35, 3 Decembrie 2018
Mergeți cu hotararea la executor sau formulati plangere penala pentru abandon de familie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia alimentara popescu  maria popescu maria Ma numesc Popescu Maria sunt divortata de 7 ani am doi copii minori in intretinere ,in urma divortului instanta a hotarat ca pensie alimentara sa primesc 65 ... (vezi toată discuția)
Neplata pensie alimentara nina1974 nina1974 Buna ziua Din martie de când am divortat fostul sot nu mi-a platit pensia alimentara la copii. Ce trebuie sa fac? Il dau in judecata? (vezi toată discuția)
pensie alimentara ptr un minor România 10 România 10 Daca am divortat de fostul soț in 2009 si pana in momentul de fata nu a platit pensie alimentara ptr cei doi copii pe care ii avem( unul fiind deja major) , ... (vezi toată discuția)