Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

In 2010 am divortat de sotul meu ,urmand sa primesc pensie alimentara in valoare de 125 lei pt fiul meu minor ceea ce nu s-a intamplat deoarece el nu lucreaza,deci nu realizeaza venit. Intrebarea mea este: ce pasi trebuiesc urmati pentru ca si baiatul meu sa beneficieze de pensia alimentara. Va multumesc
Andreea Veres, utilizator
Mergeți cu hotararea la executor sau formulati plangere penala pentru abandon de familie.