Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Fraudă
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Fraudă

Am cumpărat o piesă pentru mașină prin intermediul site-ului "piese auto" de la cineva din Craiova. Mi-a trimis piesă prin curier, dar incompletă. Am luat legătura cu respectivul și i-am spus că o trimit înapoi, bineînțeles contra banilor dați de mine. Toate bune și frumoase până când a ajuns curierul acolo. Pe lângă faptul că mi-a dat un nume fals, am aflat că nu a primit și nici nu a ridicat coletul.
Vreau să-l dau in judecată și să-mi recuperez banii de la acest personaj.
Va rog să-mi spuneți ce trebuie sa fac?
Mulțumesc anticipat.
Despre ce suma este vorba?