Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Asigurare medicala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Asigurare medicala

Mi-am platit asigurarea medicala singur, in cazul in care m-am agajat in cat timp tebuie sa declar ca m-am angajat la ANAF si ca firma la care lucrez imi va plati asigurarea medicala? Imediat dupa semnarea contractului? Multumesc.
In maxim 30 de zile si cu dovada ca v-ati angajat dincolo.
george-neagu, moderator
Va multumesc mult, ce se intampla daca depasesc cele 30 de zile? Se poate trimite si documentul scanat online?
Ati depus declaratia unica atunci cand ati dorit sa platiti cass ca persoana fara venit? Daca nu depuneti ca sa va scoata din evidenta, o sa va puna in continuare sa platiti cass ca persoana fara venit caci ei nu au de unde sti ca intre timp s-a schimbat ceva la situatia dumneavoastra. Mergeti la finante.
Da, va multumesc mult. Am sa merg.