Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cazier judiciar
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cazier judiciar

In doua dosare penale, solutia instantei/procurorului a fost amenda administrativa, achitate in prezent. In cazierul Judiciar nu figureaza inscrieri.
Pot solicita in nume propriu, persoana fizica, fisa operativa din cazierul judiciar pentru a putea observa daca sunt elemente referitoare la cele doua dosare? Daca da, care este formularul prevazut de legislatie?
Daca nu pot solicita fisa operativa din cazierul judiciar, amenzile administrative se sterg/prescriu intr-un termen? Daca da, care este acesta?

Multumesc.
Pau Aurelian, utilizator